koscio 3Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

W niedzielę 5 listopada w naszej parafii miało miejsce Spotkanie ze Świętymi pod hasłem: „Świętymi bądźcie”. O godzinie 11:20, spod Szkoły Podstawowej nr 18 - z pieśnią na ustach - ruszył uroczysty korowód świętych ulicach naszej parafii. Korowód prowadzony był przez bł. księdza Jerzego Popiełuszkę (ks. Piotr Róż) i świętego Mikołaja (ks. Paweł Płaziak) wraz z relikwiami i obrazem bł. Karoliny.

Foto 005

Przy Szkole Sióstr Pijarek barwny korowód połączył się z oczekującymi pod szkołą dziećmi, także przebranymi za świętych oraz relikwie i obraz św. Jana Pawła II. Stąd już nieco dłuższy, korowód ruszył do kościoła.

Foto 021

Tam wszystkie przebranie dzieci zajęły pierwsze ławki, a Święty Mikołaj poprowadził krótki quiz o świętych. Dzieci były bardzo dobrze przygotowane i w większości bez problemu odgadywały imiona świętych.

Foto 050


O godz. 12 rozpoczęła się Eucharystia ze Świętymi, podczas której nasza parafialna schola dziecięca zapewniła muzyczną obstawę.

Foto 069

Podczas modlitwy Ojcze Nasz, wszystkie przebrane dzieci otoczyły ołtarz i wspólnie razem z kapłanami uroczyście odśpiewali tą modlitwę.

Foto 072

Następnie na przekazanie znaku pokoju „święci” ruszyli do ludzi, aby przekazać ten gest wszystkim wiernym.
Po zakończonej mszy św. nadszedł czas na rozdanie nagród. W pierwszej kolejności zostały nagrodzone dzieci, które uczęszczały cały październik na Nabożeństwa Różańcowe i miały zebrane plansze ze wszystkimi naklejkami.

Foto 091

Następnie wszystkie dzieci, które przebrały się za świętych.

Foto 102


Na zakończenie jeszcze wspólne zdjęcie ze świętymi...

grupa

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Korowód świętych.

Konto parafii:

PEKAO S.A. : 38 1240 2614 1111 0000 3965 3310

Losowe cytaty

Ps 23,4 : Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza.
Do Odpustu Parafialnego zostało:
3
3
6
6
1
1
Dni
0
0
4
4
Godzin
4
4
8
8
Minut

Kalendarz wydarzeń

Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

NIP: 813-31-43-292

strona: www.bl-karolina.eu    email: parafia @ bl-karolina.eu

                  parafia    fatima                radio via 

   oaza LSO1 diecezja rz DRcaritas dzielo