koscio 3Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

Życzenia Świąteczne

the center

The Center Arch: the center of our faith / Church of the Resurrection / USA

Pan zmartwychwstał i jest z nami.

Alleluja, alleluja!

Słowa „Pokój wam!” (J 20, 19), którymi Jezus zwrócił się do zebranych w Wieczerniku Apostołów uznać można za istotę Jego Wielkanocnego orędzia. Zalęknieni uczniowie bardzo potrzebowali tego przesłania, gdyż sądzili, że wraz ze śmiercią Mistrza wszystko się skończyło. Nie mieli już Nadziei. Również my, chrześcijanie początku III tysiąclecia nosimy w sobie wiele lęków i niepokojów. Nie tylko tych związanych z codzienną, często niełatwą egzystencją.
Dumny ze swoich osiągnięć cywilizacyjnych współczesny człowiek zdaje się przecież w jeszcze większym stopniu niż kiedyś mierzyć z kruchością i przemijalnością swojego życia,
z odnalezieniem jego głębszego sensu.

Zmartwychwstały Chrystus ukazał Nam pełną prawdę o ludzkim życiu, o przeznaczeniu człowieka do szczęśliwości wiecznej. Tylko On ma realną moc przezwyciężyć wszystkie niepokoje i obawy, które nosimy w Naszych sercach. Życzmy więc sobie nawzajem, aby prawda objawiona poprzez śmierć, pusty grób i zmartwychwstanie Pana naszego Jezusa Chrystusa stała się dla nas rzeczywistym źródłem wielkiej, paschalnej radości, wypełniającej całą przestrzeń naszego życia. Przepełnieni tą radością i nadzieją bądźmy świadkami prawdy Wielkanocnego poranka.

ks. Jan Krynicki – proboszcz

wraz z Wikariuszami

Zmartwychwstanie Pańskie A.D. 2019

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ !
PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!
ALLELUJA!


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, to pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych, a ostatni dzień Triduum Paschalnego. O godzinie 600 rozpoczęła się Procesja Rezurekcyjna, która jest wyrazem triumfu Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa.

foto 0
W dawnych czasach uroczystość ta odbywała się w Wielką Sobotę o północy, co jest bardziej zgodne z liturgią Kościoła katolickiego. W czasach stanisławowskich, przeniesiono tę uroczystość na bardziej bezpieczną godzinę. jednak w wielu kościołach dalej organizuje się procesję rezurekcyjną w sobotę, po liturgii Wigilii Paschalnej.

foto 4

Przed jej rozpoczęciem kapłani udają się do Grobu Chrystusa, gdzie Ks. Proboszcz odprawia krótki obrzęd rezurekcyjny, bierze Najświętszy Sakrament i wyrusza radosna procesja dookoła kościoła ze śpiewem pieśni "Wesoły nam dzień dziś nastał".
W procesji obok Hostii w monstrancji niesiony jest krzyż procesyjny ozdobiony na tę okazję czerwoną stułą oraz figurka Jezusa Zmartwychwstałego.

Tradycyjnie już jako co roku, strażacy wzięli udział w Procesji niosąc krzyż, figurę Chrystusa Zmartwychwstałego oraz baldachim.

Bezpośrednio po zakończeniu procesji, rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Jana Krynickiego, Proboszcza naszej parafii, który także wygłosił homilię.

Zgodnie z coroczną tradycją, w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, bezpośrednio po każdej Mszy Świętej nasi kapłani wychodzą do wiernych, aby podzielić się jajkiem i złożyć świąteczne życzenia.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Procesji Rezurekcyjnej: procesja.

Statystyka z dnia:  14-04-2019

Chrzty: 32  
Śluby:
0  
Pogrzeby: 2  
Galeria: 26838
zdjęć

Licznik odwiedzin

03274538
DzisiajDzisiaj485
Ten tydzieńTen tydzień485
Ten miesiącTen miesiąc33309
Do Odpustu Parafialnego zostało:
2
2
1
1
1
1
Dni

Losowe cytaty

Ef 4, 32: Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni! Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.

Spotkania Grup Parafialnych

Kalendarz wydarzeń

Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

NIP: 813-31-43-292

strona: www.bl-karolina.eu    email: parafia @ bl-karolina.eu

                  parafia                    radio via 

Konto parafii:  PEKAO S.A. : 38 1240 2614 1111 0000 3965 3310

   oaza LSO1 diecezja rz DRcaritas dzielo