koscio 3Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

W pierwszą sobotę miesiąca października w naszej parafii miało miejsce ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Tradycyjnie o godzinie 19:00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu, rozpoczęło się nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Bezpośrednio po jego zakończeniu, nasz Parafialny Chór rozpoczął śpiew fragmentu hymnu liturgicznego, jakim jest Akatyst ku czci Bogurodzicy.

Następnie rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Paweł Samborski.

Foto 08

 Bezpośrednio po mszy św. ruszyła procesja Fatimska ulicami naszego osiedla.

Foto 16

 Jej zakończenie miało miejsce w kościele, gdzie został odśpiewany Apel Jasnogórski.

Foto 27

Następne Nabożeństwo Fatimskie będzie miało miejsce dopiero w pierwszą sobotę maja 2018 roku.

Od listopada zaś, Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca będzie o godzinie 17:00.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Nabożeństwo Fatimskie.

 

Akatyst  jest utworem poetyckim o specyficznej konstrukcji. Składa się z dwudziestu czterech zwrotek, rozpoczynających się od kolejnych liter alfabetu greckiego. Zwrotki te nazywają się kondakionami i ikosami (są one poetyckimi kazaniami), i następują po sobie przemiennie. Kondakion wykonywany jest solo, a jego zakończenie stanowi wezwanie do Bożej Rodzicielki "Witaj Oblubienico Dziewicza". Natomiast ikos śpiewany jest przez chór i kończy się potrójnym "Alleluja!". Na przemian przeplatają się teksty maryjne i chrystologiczne. Każda strofa zaczyna się od zapowiedzi wydarzenia lub tajemnicy, którą rozważamy w kolejnych wezwaniach.

 

Statystyka z dnia:  16-09-2018

Chrzty: 76  
Śluby:
14  
Pogrzeby: 9  
Galeria: 26457
zdjęć

Licznik odwiedzin

03008102
DzisiajDzisiaj67
Ten tydzieńTen tydzień67
Ten miesiącTen miesiąc13030
Do Odpustu Parafialnego zostało:
5
5
6
6
Dni

Losowe cytaty

Ef 5, 20: Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu Ojcu w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa!

Spotkania Grup Parafialnych

Kalendarz wydarzeń

Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

NIP: 813-31-43-292

strona: www.bl-karolina.eu    email: parafia @ bl-karolina.eu

                  parafia                    radio via 

Konto parafii:  PEKAO S.A. : 38 1240 2614 1111 0000 3965 3310

   oaza LSO1 diecezja rz DRcaritas dzielo