koscio 3Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

Z okresem Bożego Narodzenia związane są teatralne inscenizacje narodzenia Chrystusa – jasełka. Pierwotnie jasełka organizowane były tylko w kościołach, a za pomysłodawcę i twórcę jasełek i szopki uznać należy św. Franciszka z Asyżu i Zakon Franciszkanów. To właśnie św. Franciszek po raz pierwszy w początkach XIII w. wprowadził prawdziwy żłóbek do liturgii Bożego Narodzenia i odtworzył niejako wydarzenia z Betlejem. W drugiej połowie XV w. za pośrednictwem Franciszkanów jasełka dotarły do Polski.

Ich nazwa pochodzi ze starej polszczyzny, w której to „jasło” oznaczało żłób, a ponieważ akcja jasełek dotyczy wydarzeń ze stajenki betlejemskiej, w której znajdował się żłóbek Pana Jezusa, nazwa ta przeniosła się na te niecodzienne przedstawienia.


W Niedzielę Chrztu Pańskiego w naszej parafii miało miejsce przedstawienie jasełek, które przygotowała młodzież z Oazy i LSO.

Jaselka 019

Jasełka rozpoczęły się zaraz po zakończeniu Eucharystii o godzinie 12:00, a rozpoczął je krótkim słowem ks. Proboszcz: "Na początku chciałem podziękować ks. Piotrowi i młodzieży, która przygotowywała te jasełka. Ja zachęcam wszystkie dzieci i starszych, aby uczestniczyły w spotkaniach naszych wspólnot, a zwłaszcza ruchu Światło-Życie. Oni spotykają się co piątek, a efektem ich prac są te Jasełka. Dlatego na końcu nie skąpcie im braw, za to co przygotowała nam młodzież wraz z dziećmi."

Jaselka 006

Posłuchajmy kilku kolęd z tego przedstawienia:Jaselka 130

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Jaselka.

Statystyka z dnia:  16-09-2018

Chrzty: 76  
Śluby:
14  
Pogrzeby: 9  
Galeria: 26457
zdjęć

Licznik odwiedzin

03008107
DzisiajDzisiaj72
Ten tydzieńTen tydzień72
Ten miesiącTen miesiąc13035
Do Odpustu Parafialnego zostało:
5
5
6
6
Dni

Losowe cytaty

Ef 4, 32: Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni! Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.

Spotkania Grup Parafialnych

Kalendarz wydarzeń

Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

NIP: 813-31-43-292

strona: www.bl-karolina.eu    email: parafia @ bl-karolina.eu

                  parafia                    radio via 

Konto parafii:  PEKAO S.A. : 38 1240 2614 1111 0000 3965 3310

   oaza LSO1 diecezja rz DRcaritas dzielo