koscio 3Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

W dzisiejszą niedzielą w naszej parafii przeżywaliśmy wspomnienie bł. Karoliny – patronki naszej parafii. Tak więc był to dla nas dzień Odpustu Parafialnego, czyli święto wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. Odpust Parafialny daje także okazję poznania świętego patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina.
Po 3 dniach, duchowego przygotowania do dzisiejszego dnia, które poprowadził ks. kmdr por. Jan Maliszewski, w niedzielę o godzinie 12:00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J.E. ks. Bpa Jana Wątroby – Ordynariusza naszej diecezji oraz J.E. ks. Bpa Kazimierza Górnego – seniora.

Odpust 010

Odpust 032

Licznie zebranych Księży, przedstawicieli Służb Mundurowych oraz parafian, przywitał ks. Proboszcz Jan Krynicki.

Odpust 046

W oprawę całej Sumy Odpustowej włączyły się niektóre grupy parafialne. Śpiew przed Eucharystią to Dziecięca Schola Parafialna wraz z Oazą, śpiew na Mszy Św. Pani Organistka wraz z Chórem Parafialnych oraz Orkiestrą OSP z Gaci. Czytania: Siostry Pijarki oraz Parafianie, a modlitwa wiernych to zasługa młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

Homilię na naszej Eucharystii wygłosił Ordynariusz Rzeszowski: Ksiądz Biskup Jan Wątroba.

Odpust 076

 

 Ze względu iż dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, który został ustanowiony w listopadzie 2016 roku przez papieża Franciszka w liście apostolskim „Misericordia et Misera”, więć w procesji z darami jako pierwszy został niesiony kosz wypełniony "Torbami miłosierdzia" przygotowanymi przez Caritas Rzeszowski. Te torby nasi parafianie przynieśli wypełnione produktami żywnościowymi, aby podzielić się z biedniejszymi.

Odpust 087

 Na zakończenie tej dzisiejszej Uroczystej Odpustowej Eucharystii, Ks. Proboszcz podziękował wszystkim oraz wreczył Księżom Biskupom pamiątkowe płaskorzeżby oraz poprosił J.E. ks Bpa Jana Wątrobę o poświęcenie pamiątkowej tablicy, która została wmurowana w naszej świątynii.

Jednak zanim nastąpiło to poświęcenie, miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, podczas którego została odmówiona Litania do bł. Karoliny, modlitwa o jej kanonizację  oraz odśpiewano uroczyste TEDEUM.

Odpust 138

 Po błogosławieństwie Ksiądz Biskup wraz z ks. Proboszczem oraz ks. Dziekanem w towarzystwie służb mundurowych przeszli do tyłu kościoła gdzie znajduje sie Pamiątkowa Tablica.

Odpust 141

Tablica

Tu nastąpiło jej poświęcenie oraz złożenie wieńca.

Odpust 149

 Odpust 152

Następnie odspiewano pieśń " Boże coś Polskę...", która zakończyła dzisiejsze Uroczystości Odpustowe.

Odpust 161

 

Odpust 183

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjeć: Odpust

Statystyka z dnia:  14-04-2019

Chrzty: 32  
Śluby:
0  
Pogrzeby: 2  
Galeria: 26838
zdjęć

Licznik odwiedzin

03274505
DzisiajDzisiaj452
Ten tydzieńTen tydzień452
Ten miesiącTen miesiąc33276
Do Odpustu Parafialnego zostało:
2
2
1
1
1
1
Dni

Losowe cytaty

Jk 1, 19-20: Wiedzcie, bracia moi umiłowani: każdy człowiek winien był chętny do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do gniewu. Gniew bowiem męża nie wykonuje sprawiedliwości Bożej.

Spotkania Grup Parafialnych

Kalendarz wydarzeń

Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

NIP: 813-31-43-292

strona: www.bl-karolina.eu    email: parafia @ bl-karolina.eu

                  parafia                    radio via 

Konto parafii:  PEKAO S.A. : 38 1240 2614 1111 0000 3965 3310

   oaza LSO1 diecezja rz DRcaritas dzielo