koscio 3Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

W dzisiejszą niedzielą w naszej parafii przeżywaliśmy wspomnienie bł. Karoliny – patronki naszej parafii. Tak więc był to dla nas dzień Odpustu Parafialnego, czyli święto wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. Odpust Parafialny daje także okazję poznania świętego patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina.
Po 3 dniach, duchowego przygotowania do dzisiejszego dnia, które poprowadził ks. kmdr por. Jan Maliszewski, w niedzielę o godzinie 12:00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J.E. ks. Bpa Jana Wątroby – Ordynariusza naszej diecezji oraz J.E. ks. Bpa Kazimierza Górnego – seniora.

Odpust 010

Odpust 032

Licznie zebranych Księży, przedstawicieli Służb Mundurowych oraz parafian, przywitał ks. Proboszcz Jan Krynicki.

Odpust 046

W oprawę całej Sumy Odpustowej włączyły się niektóre grupy parafialne. Śpiew przed Eucharystią to Dziecięca Schola Parafialna wraz z Oazą, śpiew na Mszy Św. Pani Organistka wraz z Chórem Parafialnych oraz Orkiestrą OSP z Gaci. Czytania: Siostry Pijarki oraz Parafianie, a modlitwa wiernych to zasługa młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

Homilię na naszej Eucharystii wygłosił Ordynariusz Rzeszowski: Ksiądz Biskup Jan Wątroba.

Odpust 076

 

 Ze względu iż dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, który został ustanowiony w listopadzie 2016 roku przez papieża Franciszka w liście apostolskim „Misericordia et Misera”, więć w procesji z darami jako pierwszy został niesiony kosz wypełniony "Torbami miłosierdzia" przygotowanymi przez Caritas Rzeszowski. Te torby nasi parafianie przynieśli wypełnione produktami żywnościowymi, aby podzielić się z biedniejszymi.

Odpust 087

 Na zakończenie tej dzisiejszej Uroczystej Odpustowej Eucharystii, Ks. Proboszcz podziękował wszystkim oraz wreczył Księżom Biskupom pamiątkowe płaskorzeżby oraz poprosił J.E. ks Bpa Jana Wątrobę o poświęcenie pamiątkowej tablicy, która została wmurowana w naszej świątynii.

Jednak zanim nastąpiło to poświęcenie, miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, podczas którego została odmówiona Litania do bł. Karoliny, modlitwa o jej kanonizację  oraz odśpiewano uroczyste TEDEUM.

Odpust 138

 Po błogosławieństwie Ksiądz Biskup wraz z ks. Proboszczem oraz ks. Dziekanem w towarzystwie służb mundurowych przeszli do tyłu kościoła gdzie znajduje sie Pamiątkowa Tablica.

Odpust 141

Tablica

Tu nastąpiło jej poświęcenie oraz złożenie wieńca.

Odpust 149

 Odpust 152

Następnie odspiewano pieśń " Boże coś Polskę...", która zakończyła dzisiejsze Uroczystości Odpustowe.

Odpust 161

 

Odpust 183

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjeć: Odpust

Statystyka z dnia:  18-08-2019

Chrzty: 75  
Śluby:
13  
Pogrzeby: 14  
Galeria: 28060
zdjęć

Licznik odwiedzin

03380284
DzisiajDzisiaj72
Ten tydzieńTen tydzień1882
Ten miesiącTen miesiąc11878
Do Odpustu Parafialnego zostało:
8
8
9
9
Dni

Losowe cytaty

Ps 145, 15: Pan podtrzymuje wszystkich, którzy padają, i podnosi wszystkich zgnębionych.

Spotkania Grup Parafialnych

Kalendarz wydarzeń

Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

NIP: 813-31-43-292

strona: www.bl-karolina.eu    email: parafia @ bl-karolina.eu

                  parafia                    radio via 

Konto parafii:  PEKAO S.A. : 38 1240 2614 1111 0000 3965 3310

   oaza LSO1 diecezja rz DRcaritas dzielo