koscio 3Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

W TYGODNIU W LITURGII KOŚCIOŁAWSPOMINAMY:

 

W poniedziałek

 

We wtorek

 

 

W środę

 

W czwartek

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ RZESZOWSKIEJ – PATRONKI NASZEGO MIASTA . Uroczystości odpustowe u OO. Bernardynów.

 

W piątek

św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

 

W sobotę

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

W TYGODNIU ZAPRASZMY NA NABOŻEŃSTWA

W środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W czwartek

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy pojednania do 21.00

W piątek

- koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.40

W niedzielę

- Godzinki o godz. 7:10

DZISIAJ:
1. Dziś składka na malowanie kościoła. Dziękujemy wszystkim którzy rozumieją tę sprawę
i poczuwają się do odpowiedzialności za wygląd naszej świątyni. Bóg zapłać.

W TYGODNIU:
2. W poniedziałek odbędzie się spotkanie wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w Sanktuarium Matki Bożej Pani Rzeszowa u OO. Bernardynów. Wszyscy gromadzą się w Ogrodach Bernardyńskich o godz. 17.30, Bardzo prosimy, aby kandydaci z naszej parafii udali się każdy we własnym zakresie i wszyscy zgromadzili się przy obecnym na miejscu księdzu wikariuszu. Zapraszamy również rodziców kandydatów. W programie o godz.18.00 – Msza św.

3. Początek roku szkolnego to czas na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego w grupach jakie działają w naszej parafii. Jesteśmy powołani do życia we wspólnocie i dlatego zapraszamy
i zachęcamy do włączenia się w działalność grup parafialnych, szczególnie dzieci i młodzież.
W poniedziałek swoje spotkania rozpocznie chór parafialny. W środę po Mszy wieczornej - Grupa Biblijna. W czwartek rozpoczęcie grup dziecięcych i młodzieżowych. O godz. 17.00 spotkanie scholi parafialnej oraz Oazy Dzieci Bożych, które przychodzą wraz z rodzicami. O godz. 17.30 spotkanie dla chłopców, którzy chcą być ministrantami. Zapraszamy chłopców od klasy 2 Szkoły Podstawowej O godz. 18.00 Msza św dla tych grup. Przychodzą również wszyscy ministranci i lektorzy. Na spotkanie po Mszy zapraszamy także rodziców ministrantów. Po Mszy również spotkanie Oazy młodzieżowej.

4. W sobotę 14 września pod Włocławkiem odbędzie się wielkie modlitewne spotkanie pt: Polska pod Krzyżem. Powstało ono jako odpowiedź na kryzys wiary wśród wiernych Kościoła, a także wzmagające się zło, które atakuje Kościół. Dlatego naszą postawą niech będzie stanięcie przy krzyżu Jezusa – Znaku Zwycięstwa. My w łączności z wszystkimi Polakami zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele gromadząc się przy krzyżu Jezusa razem z Maryją. Dlatego zapraszamy już w przeddzień Święta Podwyższenia Krzyża w piątek 13 września na Wieczór Fatimski. O godz. 20.00 Msza św, po niej Procesja Różańcowa wokół kościoła. Na wieczór fatimski prosimy przynieść znicze, które po procesji złożymy przy krzyżu misyjnym na palcu kościelnym. Natomiast w sobotę 14 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po niej czuwanie modlitewne z adoracją Krzyża. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.

INNE:
5. Mając na uwadze jak ważne jest Słowo Boże oraz odpowiednie jego przekazywanie ludziom podczas Mszy bardzo gorąco zachęcamy dorosłych zarówno z grup parafialnych jak i indywidualne osoby do czytania słowa Bożego w czasie Mszy św. szczególnie w niedziele. Szczegóły posługi oraz zgłaszanie się do niej w zakrystii. Bardzo prosimy aby ten talent dobrego dobitnego czytania, który wielu z dorosłych posiada rozwinąć dla dobra całej wspólnoty.

6. W czwartek o godz. 19.00 w kościele katecheza przedchrzcielna. W piątek w Domu Rekolekcyjnym „Tabor” rekolekcje Diakoni Wyzwolenia Człowieka.

7. Przypominamy o głosowaniu na zadania zgłoszone w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Głosowanie do 20 września. Szczegóły na stronie internetowej w gablocie oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

W PRASIE KATOLICKIEJ

Gość Niedzielny

„Boże, on nie wierzy” – świadectwo nawrócenia ojca rodziny

Niedziela

„ Religia w szkole”- nowe wyzwania katechezy

Dla dzieci nowy numer miesięcznika „Promyczek Dobra”

Zachęcamy do nabywania prasy i pogłębiania swojej wiedzy i wiary

Statystyka z dnia:  15-09-2019

Chrzty: 84  
Śluby:
18  
Pogrzeby: 14  
Galeria: 28060
zdjęć

Licznik odwiedzin

03399055
DzisiajDzisiaj84
Ten tydzieńTen tydzień3989
Ten miesiącTen miesiąc12876
Do Odpustu Parafialnego zostało:
5
5
8
8
Dni

Losowe cytaty

Rz 12,21: Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!

Spotkania Grup Parafialnych

Kalendarz wydarzeń

Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

NIP: 813-31-43-292

strona: www.bl-karolina.eu    email: parafia @ bl-karolina.eu

                  parafia                    radio via 

Konto parafii:  PEKAO S.A. : 38 1240 2614 1111 0000 3965 3310

   oaza LSO1 diecezja rz DRcaritas dzielo