koscio 3Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

Odpust parafialny to święto patronalne kościoła parafialnego i jest przede wszystkim świętem wspólnoty wiernych, którzy tworzą daną parafię. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego parafianina - chrześcijanina. Za nawiedzenie kościoła parafialnego w tym dniu można pod zwykłymi warunkami, uzyskać odpust zupełny.

Odpust 001
W dniach od 15 do 18 uczestniczyliśmy w Triduum, które miało nas przygotować do naszego parafialnego Święta. Te czas zadumy i modlitwy poprowadził ks. Piotr Gnat, któremu serdecznie dziękujemy za ten czas spędzony wśród nas i poświęcony dla nas.
W sobotę 18 listopada – w dniu Odpusty Parafialnego - uroczystej Eucharystii o godz. 17:00 przewodniczył J.E. Ks. Bp Edward Białogłowski, przy licznym udziale zaproszonych księży, gości i parafian.

Odpust 012
Słowo wstępne wygłosił Ksiądz Proboszcz Jan Krynicki:
„...Dziś w uroczystość bł. Karoliny, w naszej parafii stajemy przy Chrystusowym Ołtarzu na dziękczynnej Eucharystii... Dziękujemy Chrystusowi za tę moc jaką objawił w Twoim czystym życiu i męczeńskiej śmierci. Prośmy więc w naszej modlitwie szczególnie o pokój na świecie, między narodami, o pokój w ojczyźnie, abyśmy potrafili być wiernymi świadkami Chrystusa we wszystkich okolicznościach życia... Dzisiejsza uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości, których pragnę teraz przywitać...”

Odpust 021
Ksiądz Proboszcz powitał wszystkich: Księdza Biskupa Edwarda, Kapłanów, Siostry Zakonne, Służby Mundurowe, wszystkich zaproszonych gości, Parafian i słuchaczy radia VIA.

Jak co roku, uroczystość odpustową uświetniła muzycznie orkiestra strażacka z miejscowości Gać i nasz Chór Parafialny. Młodzież z Oazy oraz przygotwowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania także czynnie uczestniczyła w dzisiejszej Eucharystii.

Odpust 057


Zapraszamy do wysłuchania homilii Księdza Biskupa:Na zakończenie Ksiądz Proboszcz podziękował ks. Biskupowi za przewodniczenie dzisiejszej Liturgii, wszystkim kapłanom, kapelanom, Siostrom Zakonnym za obecność i modlitwę. Braciom strażakom, orkiestrze strażackiej z Gaci oraz Parafialnemu Chórowi. Podziękowania zostały także skierowane do Dyrekcji SP 18 i Szkoły Sióstr Pijarek.

Odpust 102
Następnie rozpoczęło się wystawienie Najświętszego Sakramentu, podczas którego została odmówiona litania do Bł. Karoliny – Patronki naszej parafii oraz modlitwa o jej kanonizację. A uroczyste odśpiewanie TEDEUM i końcowe błogosławieństwo zakończyło uroczystości odpustowe ku czci Bł. Karoliny Kózki w naszej parafii.

Odpust 110

Odpust 114

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Odpust

Statystyka z dnia:  16-09-2018

Chrzty: 76  
Śluby:
14  
Pogrzeby: 9  
Galeria: 26457
zdjęć

Licznik odwiedzin

03008122
DzisiajDzisiaj87
Ten tydzieńTen tydzień87
Ten miesiącTen miesiąc13050
Do Odpustu Parafialnego zostało:
5
5
6
6
Dni

Losowe cytaty

1 P 5, 7: Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was.

Spotkania Grup Parafialnych

Kalendarz wydarzeń

Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

NIP: 813-31-43-292

strona: www.bl-karolina.eu    email: parafia @ bl-karolina.eu

                  parafia                    radio via 

Konto parafii:  PEKAO S.A. : 38 1240 2614 1111 0000 3965 3310

   oaza LSO1 diecezja rz DRcaritas dzielo