koscio 3Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

Środa, 15-08-2018, Imieniny obchodzą Maria, Napoleon, Stefan, Stella, Trzebimir

PIELGRZYMKA DO MEKSYKU 11 DNI
 13.1.-23.1.2019 wylot z Warszawy

Cena: 4000 PLN + 1160 USD

 

Dzień 1 : Warszawa - Mexico City
Zbiórka na lotnisku . Przylot do Mexico City gdzie nasz przewodnik po Meksyku będzie oczekiwał na nas na lotnisku, aby zabrać grupę do hotelu w centrum. W zależności od natężenia ruchu, transfer potrwa 20-40 minut. Nocleg.


Dzień 2 : Guada;upe – Teotihuacán
Wyjazd z hotelu. Na północ od Meksyku na niewysokiej górze Tepeyac znajduję się najświętsze miejsce w całej Ameryce Łacińskiej: Bazylika Matki Bożej z Guadalupe. Wybudowana została w 1531 roku po tym jak dziewica objawiła się dziecku, Juanowi Diego. Jest to aktualnie największe sanktuarium maryjne na świecie. Każdego roku 12 grudnia przybywają tu miliony wiernych z całego kraju by oddać honor Bazylice. Około 60km na północ od Meksyku znajduje się miejsce archeologiczne Teotihuacán. Bez wątpienia jest to jedno z najważniejszych miejsc w Meksyku,
którego nie może zabraknąć na trasie zwiedzania. Piramida Słońca i Piramida Księżyca ze swoją 2000- latnią historią zadziwią najbardziej wybrednego turystę. Również piramidy Quetzalcoátl i Questzalpapalotl wyglądają imponująco.
Aby dobrze poznać to miejsce potrzeba co najmniej 2 godzin. Nocleg.


Dzień 3: Mexico City
W sercu stolicy Meksyku można odnaleźć budynki z okresu sprzed kolonizacji hiszpańskiej zwane pozostałościami stolicy Tenochtitlán. Najbardziej warte polecenia zwiedzającym są: Palacio de Bellas Artes, Katedra oraz pałac rządowy, w którym znajdują się dzieła samego Diega Rivery. Bulwar Paseo de la Reforma zaczyna się w historycznym centrum miasta i ciągnie aż do malowniczego parku Chapultepec. Tam znaleźć można różne muzea oraz zabytki takie jak Anioł Niepodległości. Xochimilco jest jedną z 16-nastu dzielnic Dystryktu Federalnego Miasta Meksyk, głównie znaną ze swoich “pływających ogrodów”. Płynie tu 180km kanałów, które wpisane zostały na Listę  Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ta część miasta jest bardzo zatłoczona, szczególnie w weekendy. Wtedy to też wielu Meksykanów ze swoimi rodzinami pływa po kanałach gondolami zwanymi "trajineras". Delektują się oni widokami oraz cieszą życiem w towarzystwie, muzyki Mariachi i kilku piw. Nocleg.


Dzień 4 : Tepozotlán – Tula - Queretaro
Tepozotlán jest jedną z pełnych magii wsi Meksykańskich. Mieści się na północ od stolicy. Warto tu odwiedzić m.in. wielki kościół zbudowany przez Hiszpanów. Tula założona została w IX wieku przez Tolteków i była ich głównych centrum kulturalnym przez dekady. Ruiny zlokalizowane są około 30km na północ od Meksyku i zdecydowanie są wartę odwiedzenia. Miejsce to zwane jest Gigantami Tuli gdyż przy wejściu znajdują się gigantyczne kamienne kolumny kształtem przypominające ludzi i bogów. Ze względu na branże i lokalizację na przedmieściach, Queretaro jest jednym z najbogatszych miasteczek w Meksyku. Urocze centrum historyczne, jest najpiękniejsze na trasie niepodległości. Tuzin budynków historycznych świadczy o dużym znaczeniu miasta podczas dążenia do  niepodległości Meksyku. Nocleg.


Dzień 5 : Puebla – Cholula - Santa Maria Tonanzintla i San Francisco Acatepec – Tonanzintla - Puebla
Puebla, miasto aniołów, znana jest ze swojego Centrum Historycznego. Warta odwiedzenia jest znajdująca się na placu głównym Katedra, uważana za najwspanialszą w kraju. Dodatkową sławę temu miejscu przynosi mieszcząca się tu ogromna fabryka VW. VW Beetle był produkowany tu od 2007 i nadal jest często spotykany na Meksykańskich drogach. Małe miasteczko Cholula słynie z mieszczących się tu największych piramid Azteków. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykłe wzgórze, gdzie Hiszpanie postawili kościół. Ze szczytu rozpościera się niesamowity widok na kolonialne miasto. Gdy pogoda dopisuje w tle można dostrzec zaśnieżone szczyty wulkanów. Niewielkie miasteczka Santa Maria Tonanzintla i San Francisco Acatepec, oddalone o 35 kilometrów od Cholula, zwane są klejnotami okolicy.
W Tonanzintla rdzenni mieszkańcy mieli swój udział w tworzeniu lokalnego kościoła nadając wszystkim elementom i statuom spektakularny, unikalny wygląd. Dlatego też odwiedzającym to miejsce nasuwa się pytanie, co jest ważniejsze: Chrześcijańskie Niebo czy Królestwo Tlaloca, boga deszczu. Kościół w Acatepec prezentuję elementy barokowe datowane na lata 1650-1750, kiedy styl ten przechodził swój złoty wiek  w Puebla. Nocleg.


Dzień 6 : Tenango del Aire - Texco  
Śniadanie w hotelu. Wyjazd z miasta Puebla wczesnym rankiem, wizyta w Tenango del Aire. Msza Święta w Kościele Palotynów. Przejazd do Tax co, meksykańskiej “stolicy srebra”. Zakwaterowanie, Nocleg. 


Dzień 7 : Texco – Cacahuamilpa - Acapulco  
Miasteczko Taxco znane jest z wyrobów ze srebra, białej zabudowy oraz  barokowego kościoła znajdującego się na placu głównym. Kościół został ufundowany przez bardzo bogatego jubilera. Ciekawym widokiem jest także liczba  taksówek i turystów przemierzających ciasne, malownicze uliczki. Cacahuamilpa znane jest z upraw orzecha  ziemnego. Mieści się w północno-zachodniej części Stanu Guerrero, 30km od Taxco. Znane jest też z ogromnego  systemu jaskiń Grutas de Cacahuamilpa, znajdujących się w, a raczej pod Parkiem Narodowym o tej samej nazwie. 
Zostały odkryte w 1834 roku i miały wtedy jedynie wybitnych odwiedzających. W 1920 zostały częściowo otwarte dla  wszystkich zwiedzających. Dzisiaj możesz napawać się widokami stalaktytów i stalagmitów podczas 2-godzinnej  wycieczki w głąb jaskiń. Na powstanie jaskiń miała wpływ działalność wody z rzeki Sierra Madre del Sur, która  częściowo płynie pod ziemią. Jedź autostradą “El Sol” podążając znakami na Acapulco. Przejeżdżać będziesz przez przepiękny górzysty teren Sierra Madre. Po 3h dojedziesz do Chilpanzingo, stolicy stanu Guerrero. Stąd ciągle kieruj  się znakami na Acapulco. Kilkukrotnie w ciągu dnia na klifie Quebrada ryzykuje życie kilku śmiałków, skacząc do wody z wysokości 35m. Moment skoku musi być dokładnie wykalkulowany, aby skaczący zanurkował przy najwyższym poziomie wody. Najbardziej niesamowite przedstawienia odbywają się wieczorami (około 21:30). Ostatni nurek skacze z pochodnią w całkowitej ciemności. Nocleg.  


Dzień 8 : Acapulco   
Doskonałą opcją by odkryć zatokę Acapulco jest rejs statkiem. Podczas trwającego około 3h rejsu można będzie zobaczyć hotele w Złotej Strefie, klif Quebrada oraz posiadłości gwiazd. Statek wypływa o godzinie 10:30 z portu. Napoję wliczone są w cenę. Nocleg.


Dzień 9 : Cuernavaca – Mexico City  
Cuernavaca nazywana jest „Miastem Wiecznej Wiosny” ze względu na panujący tu klimat. Miasto jest celem weekendowych wypadów mieszkańców Miasta Meksyk. Wielu z nich posiada tu drugi dom. W mieście można znaleźć  kilka sklepów z pamiątkami oraz pałac Cortesa. Wzdłuż autostrady prowadzącej z Cuernavaca do Miasta Meksyk rozpościera się zielony krajobraz zwany La Cima. Przy   odrobinie szczęścia w bezchmurne dni można stąd zobaczyć wulkan Popocatepetl. Stare powiedzenie mówi, że jeśli go  zobaczysz na pewno wrócisz jeszcze do  Meksyku. Nocleg.


Dzień 10 :  Guadalupe - Krakow  
Ponowna wizyta u Matki Bożej z Guadalupe . Na północ od Meksyku na niewysokiej górze Tepeyac znajduję się najświętsze miejsce w całej Ameryce Łacińskiej: Bazylika Matki Bożej z Guadalupe. Wybudowana została w 1531 roku  po tym jak dziewica objawiła się dziecku, Juanowi Diego. Jest to aktualnie największe sanktuarium maryjne na  świecie. Każdego roku 12 grudnia przybywają tu miliony wiernych z całego kraju by oddać honor Bazylice. Wylot do  Polski (z międzylądowaniem) o godzinie 19:45 z Mexico City 


Dzień 11 :    Przylot  do Warszawy.
Przylot do Krakowa. Zakończenie imprezy.  

 

CENA ZAWIERA:  
* biletów lotniczych do Meksyku
* Zakwaterowanie podczas zwiedzania to hotele 4 (lokalnej kat.) w  dwuosobowym pokoju ze śniadaniem  
* Zakwaterowanie podczas odpoczynku to hotel 4 (lokalnej kat.)  w dwuosobowym pokoju w hotelu typu All Inclusive w Acapulco  
* Obiadokolacje  
* Polskojęzycznego przewodnika podczas wycieczki objazdowej  
* Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz wycieczki łodzią   
* Transfer z i na lotnisko Mexiko
* Transport wygodnym autokarem podczas całej wycieczki
* ubezpieczenia

CENA NIE ZAWIERA:  
* napoi do obiadokolacji  
* opłaty serwisowej około 50 $ płatne w Meksyku

 Paszport musi być wazny conajmiej 6 miesiecy od daty powrotu

 

Statystyka z dnia:  14-08-2018

Chrzty: 63  
Śluby:
11  
Pogrzeby: 5  
Galeria: 26457
zdjęć

Licznik odwiedzin

02984351
DzisiajDzisiaj773
Ten tydzieńTen tydzień3293
Ten miesiącTen miesiąc9977

Konto parafii:

PEKAO S.A. : 38 1240 2614 1111 0000 3965 3310

Losowe cytaty

Ps 23,4 : Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza.
Do Odpustu Parafialnego zostało:
9
9
5
5
Dni
0
0
6
6
Godzin
1
1
8
8
Minut

Kalendarz wydarzeń

Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

NIP: 813-31-43-292

strona: www.bl-karolina.eu    email: parafia @ bl-karolina.eu

                  parafia                    radio via 

   oaza LSO1 diecezja rz DRcaritas dzielo