koscio 3Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

 "Przez sakrament bierzmowania (ochrzczeni) jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej"
/Katechizm Kościoła Katolickiego 1285/


W Pierwszą Sobotę miesiąca kwietnia w naszej parafii, 172 młodzieży przyjęło Sakrament Bierzmowania. Miało to miejsce podczas uroczystej Eucharystii o godzinie 18:00, której przewodniczył J.E. ks. Biskup Jan Wątroba - Ordynariusz Rzeszowski.

Bierzmowanie 006

Bierzmowanie 016

 Na początku dzisiejszej uroczystości, przedstawiciele rodziców kandydatów do Bierzmowania, w imieniu wszystkich rodziców poprosili Księdza Biskupa o udzielenie zebranej młodzieży tego Sakramentu, który ma owocować w ich dorosłym życiu.

Bierzmowanie 018

 Następnie Ks. Proboszcz Jan Krynicki dokonał powitania Księdza Biskupa, Księdza Dziekana, księży wikariuszy oraz księży rezydentów a także zebraną młodzież, rodziców i świadków bierzmowania.

Bierzmowanie 023

 

Bierzmowanie 025

Tuż przed homilią, którą wygłosił J.E. Ks. Bp Jan, Ksiądz Proboszcz naszej parafii w swoim imieniu poprosił o udzielenie Sakramentu Bierzmowania zebranej młodzieży.

Bierzmowanie 045

Bierzmowanie 051

 Po homilii, nastąpiło odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, a następnie Ksiądz Biskup wraz z kapłanami modlą się nad kandydatami.

Bierzmowanie 063

 W sakramencie bierzmowania włożenie ręki biskupa na głowę kandydata oznacza iż Duch Święty udziela mu się jako niewymowny Dar. Namaszczenie świętym olejem symbolizuje upodobnienie bierzmowanego do Chrystusa. Od tego momentu każdy bierzmowany przez to święte namaszczenie ma pełne prawo do nazwy "chrześcijanin" czyli należący do Chrystusa i Jego Kościoła.

Bierzmowanie 069

Ksiądz Biskup w asyście Księdza Dziekana i Księdza Proboszcza, idąc po całej świątynii udziela sakramentu młodzieży.

Bierzmowanie 079

Teraz odnowione zostają przyrzeczenia z I Komunii Świętej, a następnie rozpoczyna się modlitwa powszechna i złożenie darów ofiarnych.

Bierzmowanie 097

 Na zakończenie dzisiejszej Eucharystii, młodzież Bierzmowana podziękowała w pierwszej kolejności Księdzu Biskupowi, za udzielenie tego Sakramentu, a następnie Księdzu Proboszczowi i Księżom katechetom, którzy przygotowywali młodzież do tego dnia. Symbolem tych podziękowań były kwiaty.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Bierzmowanie.

 

Karta na półkolonie

card pdf 3

Karta na kolonie i półkolonie

(kliknij aby pobrać!)

Statystyka z dnia:  22-06-2019

Chrzty: 56  
Śluby:
6  
Pogrzeby: 13  
Galeria: 27910
zdjęć

Licznik odwiedzin

03340804
DzisiajDzisiaj685
Ten tydzieńTen tydzień1972
Ten miesiącTen miesiąc25045
Do Odpustu Parafialnego zostało:
1
1
4
4
6
6
Dni

Losowe cytaty

Jk 1, 19-20: Wiedzcie, bracia moi umiłowani: każdy człowiek winien był chętny do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do gniewu. Gniew bowiem męża nie wykonuje sprawiedliwości Bożej.

Spotkania Grup Parafialnych

Kalendarz wydarzeń

Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

NIP: 813-31-43-292

strona: www.bl-karolina.eu    email: parafia @ bl-karolina.eu

                  parafia                    radio via 

Konto parafii:  PEKAO S.A. : 38 1240 2614 1111 0000 3965 3310

   oaza LSO1 diecezja rz DRcaritas dzielo